przeglądamy drzwi gerda, delta, ptz, opisujemy technologie budowy drzwi
ikona RSS ikona email Ikona domowa
 • Drzwi zewnętrzne

  Data publikacji: 12/12/2012 Piotr Maria Wojciechowski Brak komentarzy

  Drzwi zewnętrzne. Warszawa 2013 r.
  Najogólniej mówiąc definicję drzwi można określić, że jest to ruchoma zapora zamykająca otwór budynku, samolocie, pojeździe lub w meblach, razem z konstrukcją niezbędną do zamontowania drzwi. W budynkach drzwi oddzielają od siebie pomieszczenia oraz budynek od dworu. Jako drzwi zewnętrzne moim zdaniem należy uznać te drzwi, które zamontowane są w ścianach zewnętrznych budowli i oddzielają pomieszczenia od dworu.
  W związku z tym drzwi zewnętrzne mają chronić pomieszczenia przed wpływem warunków atmosferycznych oraz hałasem. W przypadku takich drzwi odporność na deszcz, śnieg, operację słoneczną i zmianę temperatur jest istotna. Podobnie im cieplejsze drzwi tym lepsze. Izolacja akustyczna powyżej 30 dB jest mile widziana. Jedną z najważniejszych funkcji drzwi zewnętrznych jest zabezpieczenie pomieszczeń wewnątrz budynku przed złodziejami. W związku z tym w budynkach bez systemów alarmowych polecamy drzwi atestowane, w co najmniej 3 klasie antywłamaniowej według norm ENV. Jeżeli mamy system alarmowy i monitoring – wystarczą drzwi bez zamka centralnego, najlepiej wzmocnione w 2 klasie antywłamaniowej. W takim przypadku drzwi powinny powstrzymać złodziei przez czas około 10 minut, do czasu przyjazdu ochrony po włączeniu alarmu. Drzwi zewnętrzne musza również skutecznie spełniać funkcję ewakuacyjną i w związku z tym powinny być niezawodne i oczywiście odpowiedniej szerokości.
  Nie należy też zapominać, że drzwi do budynków pełnia również funkcję reprezentatywną i powinny mieć ładny i estetyczny wygląd.
  Przez ostatnie 4 lata, jako firma DOMAR sprzedawaliśmy jako drzwi zewnętrzne do domów przede wszystkim drzwi: Delta (De Luxe, Premium, Special, Uniwersal, dwuskrzydłowe Grand S i Grand P), Gerda (modele WX20, CX20, SX20, GWX20) drzwi Stalmet oraz Drzwi CAL
  Sprzedaż drzwi zewnętrznych odpornych na warunki atmosferyczne przez firmę Domar S.C.

   

   

  Rok 2009

  Rok 2010

  Rok 2011

  Rok 2012

  Delta

  194

  234

  260

  240

  Gerda

  96

  80

  74

  65

  Stalmet

  45

  39

  51

  48

  CAL

  25

  36

  46

  50

   

  Ze względu na sposób otwierania możemy wyróżnić drzwi: zawiasowe (jedno i dwuksrzydłowe), wahadłowe, obrotowe, rolowane, odchylane, przesuwane i składane.

  Dodaj swoją opinię