Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne. Warszawa 2013 r.
Najogólniej mówiąc definicję drzwi można określić, że jest to ruchoma zapora zamykająca otwór budynku, samolocie, pojeździe lub w meblach, razem z konstrukcją niezbędną do zamontowania drzwi. W budynkach drzwi oddzielają od siebie pomieszczenia oraz budynek od dworu. Jako drzwi zewnętrzne moim zdaniem należy uznać te drzwi, które zamontowane są w ścianach zewnętrznych budowli i oddzielają pomieszczenia od dworu.
W związku z tym drzwi zewnętrzne mają chronić pomieszczenia przed wpływem warunków atmosferycznych oraz hałasem. W przypadku takich drzwi odporność na deszcz, śnieg, operację słoneczną i zmianę temperatur jest istotna. Podobnie im cieplejsze drzwi tym lepsze. Izolacja akustyczna powyżej 30 dB jest mile widziana. Jedną z najważniejszych funkcji drzwi zewnętrznych jest zabezpieczenie pomieszczeń wewnątrz budynku przed złodziejami. W związku z tym w budynkach bez systemów alarmowych polecamy drzwi atestowane, w co najmniej 3 klasie antywłamaniowej według norm ENV. Jeżeli mamy system alarmowy i monitoring – wystarczą drzwi bez zamka centralnego, najlepiej wzmocnione w 2 klasie antywłamaniowej. W takim przypadku drzwi powinny powstrzymać złodziei przez czas około 10 minut, do czasu przyjazdu ochrony po włączeniu alarmu. Drzwi zewnętrzne musza również skutecznie spełniać funkcję ewakuacyjną i w związku z tym powinny być niezawodne i oczywiście odpowiedniej szerokości.
Nie należy też zapominać, że drzwi do budynków pełnia również funkcję reprezentatywną i powinny mieć ładny i estetyczny wygląd.
Przez ostatnie 4 lata, jako firma DOMAR sprzedawaliśmy jako drzwi zewnętrzne do domów przede wszystkim drzwi: Delta (De Luxe, Premium, Special, Uniwersal, dwuskrzydłowe Grand S i Grand P), Gerda (modele WX20, CX20, SX20, GWX20) drzwi Stalmet oraz Drzwi CAL
Sprzedaż drzwi zewnętrznych odpornych na warunki atmosferyczne przez firmę Domar S.C.

 

 

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Delta

194

234

260

240

Gerda

96

80

74

65

Stalmet

45

39

51

48

CAL

25

36

46

50

 

Ze względu na sposób otwierania możemy wyróżnić drzwi: zawiasowe (jedno i dwuksrzydłowe), wahadłowe, obrotowe, rolowane, odchylane, przesuwane i składane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>